Партнерство як ресурс для здобувачів освіти - Факультет гуманітарно-природничої освіти і соціальних технологій

Загальноуніверситетською політикою визначено пріоритетну практичну діяльність структурних підрозділів, що піклуються про психологічний і соціальний добробут учасників освітнього процесу. Центральним у діяльності профільних фахівців є створення загального «простору довіри та взаємопідтримки» у ЗВО. У цьому ключі – стратегічним завданням є сприяння розвитку навичок толерантного ставлення, емпатійного спілкування, безконфліктності. Цій меті слугують проєкти, що реалізуються на базі психолого-медико-педагогічної консультації.

Зокрема, програма для здобувачів освіти, гаранта ОП, групи забезпечення освітньо-професійної програми «Середня освіта (Біологія та здоров’я людини) «Ресурси Партнерства»,  завданням        якої є розвиток компетентностей продуктивного партнерства та безконфліктного спілкування. Надзвичайно цінним досвідом учасників освітнього процесу стають тренінги, що проходять у межах зазначеного проєкту. Атмосфера свободи висловлювання власної позиції, емпатії й емоційного позитивного налаштування панує на таких зустрічах.

Пріоритетом зазначеного структурного підрозділу є також проєкт «Скринька довіри – онлайн», що виконує функцію первинного психолого-педагогічного супроводу учасників освітнього процесу, зокрема, здобувачів освіти, гаранта ОП, групи забезпечення, а також сприяє моніторингу точок подальшої активної діяльності структурного підрозділу у вигляді проведення просвітницьких, профілактичних і корекційних заходів.

Прогресивним напрямком психологічної підтримки осіб, що переживають наслідки складних життєвих обставин чи травматичного досвіду (зокрема, і насилля чи жорстокого ставлення), є діяльність групи психологічної самопідтримкти, що функціонує понад 15 років й забезпечує можливість отримання кваліфікованої психологічної допомоги (Група не висвітлює свою діяльність на сайті ЗВО у зв’язку з етикою конфіденційності).

На виклик суспільним проблемам, що спричинені пандемією  СOVID-19, була створена й функціонує відкрита група психологічної підтримки «Психолог на платформі ZOOM», що діє як щотижнева групова консультація для здобувачів знань, гаранта ОП, групи забезпечення.

Щоразу, зустрічаючись та обговорюючи особисті досягнення чи проблемні питання, варто пам’ятати, що найціннішим є відчуття безпеки, визнання, емпатія та партнерство! і все це – безмежний ресурс).

Тетяна Шкурська, психолог

Перейти до вмісту