«Такі вебінари актуальні і дуже потрібні в період дистанційної освіти»: в університеті обговорили методику використання цифрових технологій в освітньому процесі - Факультет гуманітарно-природничої освіти і соціальних технологій

«Такі вебінари актуальні і дуже потрібні в період дистанційної освіти»: в університеті обговорили методику використання цифрових технологій в освітньому процесі

Факультет гуманітарно-природничої освіти і соціальних технологій > Новини факультету > «Такі вебінари актуальні і дуже потрібні в період дистанційної освіти»: в університеті обговорили методику використання цифрових технологій в освітньому процесі

Науково-педагогічні працівники кафедри географії, екології і методики навчання факультету гуманітарно-природничої освіти і соціальних технологій Університету Григорія Сковороди в Переяславі взяли участь у навчально-методичному вебінарі «Методика використання цифрових технологій в освітньому процесі», що відбувся 15-16 жовтня 2020 року. Вебінар був організований кафедрою цифрових технологій навчання і відділом PR-технологій та зв’язків з громадськістю на онлайн-платформі Microsoft Teams.

Програмою вебінару передбачалися доповіді «Управління освітнім процесом в умовах COVID-19: впровадження сучасних інструментів онлайн-освіти» (декан факультету гуманітарно-природничої освіти і соціальних технологій, доцент кафедри публічного управління та адміністрування, доктор історичних наук Віталій Коцур), «Огляд ліцензованого пакету програм Microsoft Office 365 версії A1 та робота у Microsoft Teams» (керівник відділу PR-технологій та зв’язків з громадськістю, голова Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених університету Оксана Луцик), «Онлайн-комунікації в організації освітнього процесу. Платформи та сервіси» та «Використання Google Classroom в освітньому процесі» (доцент кафедри цифрових технологій навчання, кандидат педагогічних наук Борис Шевчук), «Реалізація функціональних можливостей FLOW!WORKS у навчальній та науковій діяльності викладача» (доцент кафедри цифрових технологій навчання, кандидат історичних наук Олександр Васенко), «Відкриті освітні ресурси: цифрова трансформація навчального середовища» (завідувач кафедри цифрових технологій навчання, кандидат педагогічних наук, доцент Валерій Хомич), «Використання платформи MOODLE в організації дистанційного навчання у закладах вищої освіти» (доцент кафедри цифрових технологій навчання, кандидат історичних наук Василь Якуба, старший викладач кафедри цифрових технологій навчання Ярослав Щоголєв), «Висвітлення проблеми використання різних навчальних платформ у журналі «Комп᾿ютер у школі та сім᾿ї» (головний редактор журналу «Комп᾿ютер у школі та сім᾿ї», завідувач лабораторії навчання інформатики Інституту педагогіки НАПН України, доцент кафедри цифрових технологій навчання, кандидат фізико-математичних наук Віталій Лапінський).

Своїми враженнями від вебінару поділився завідувач кафедри цифрових технологій навчання, кандидат педагогічних наук, доцент Валерій Хомич:

«Такі вебінари актуальні і дуже потрібні в період дистанційної освіти. Більше сотні учасників виявили інтерес до цього навчання. Наразі стоїть питання ефективного використання наявної матеріальної інформаційної бази, яка у сковородинівському університеті є досить потужною. Тож форму навчання не потрібно прив’язувати до конкретного приміщення, а вчитися шукати інформацію найоптимальнішими шляхами, що і було продемонстровано на навчально-методичному вебінарі. У перспективі ми плануємо і надалі співпрацювати з кафедрою географії, екології і методики навчання й відділом PR-технологій та зв’язків з громадськістю, аби продовжити нашу спільну справу».

Керівник відділу PR-технологій та зв’язків з громадськістю, голова Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених університету Оксана Луцик теж прокоментувала вебінар, у якому взяла участь:

«В сучасних реаліях, в ключі дистанційної освіти, досить актуальною є форма проведення таких курсів для викладачів, співробітників і, в подальшому, студентів університету. Ми спільно з кафедрою цифрових технологій навчання провели цей дводенний вебінар і я, в свою чергу, ознайомлювала учасників з ліцензованим пакетом програм Microsoft Office 365 версії A1 та роботою на платформі Microsoft Teams, яку більшість викладачів університету використовують для дистанційного навчання. Я ознайомила їх з тими механізмами, які стануть їм в нагоді у викладацькій діяльності та в навчальному процесі. Звісно, хотілось би більше зворотних реакцій і, в ідеалі, було би непогано працювати по малочисельних групах, щоб поетапно здійснювати це навчання. В майбутньому, я думаю, ми продовжимо проводити такі вебінари. Зокрема, 13 листопада 2020 року відділ PR-технологій та зв’язків з громадськістю планує провести два модулі курсів з використання пакету програм Microsoft Office 365 версії А1, в тому числі і програми для дистанційного навчання Microsoft Teams: один для науково-педагогічних працівників (з 15:00-17:00), а інший – для студентів (17:00-19:00). Якщо викладачі якогось із факультетів запропонують провести їх ще раз, то ми з радістю це організуємо».

Після проходження дводенного навчально-методичного вебінару викладачі кафедри не тільки посилили інформаційно-комунікаційні знання про роботу на дистанційних платформах, а й отримали позитивні враження. По завершенню навчання всі слухачі отримали сертифікати.

Прес-центр факультету гуманітарно-природничої освіти і соціальних технологій

Leave a Reply

Перейти до вмісту