Були юристами, а стали політологами: факультетську родину поповнила нова когорта успішних випускників - Факультет гуманітарно-природничої освіти і соціальних технологій

Були юристами, а стали політологами: факультетську родину поповнила нова когорта успішних випускників

Факультет гуманітарно-природничої освіти і соціальних технологій > Новини кафедри політології > Були юристами, а стали політологами: факультетську родину поповнила нова когорта успішних випускників

Факультет гуманітарно-природничої освіти і соціальних технологій має безліч переваг, які значно урізноманітнюють навчальний процес здобувачів, які навчаються тут – роблять його цікавим, практичним та, водночас, інноваційним. У той же час, складно було б не погодитися з фактом, що, з-поміж інших, цей факультет помітно вирізняється ще й тим, що саме тут здобуває другу вищу освіту чи не найбільше студентів з певним практичним досвідом у різних сферах – військові, політики, журналісти. Приміром, у минулу п’ятницю, 29 січня, за своїми дипломами сюди завітала когорта практикуючих юристів, які тісно співпрацюють з органами державної влади та громадськими організаціями, і донедавна опановували тут фах політолога та розширювали свої компетентності, адже надалі планують цілеспрямовано займатися суспільно-політичною діяльністю. Прес-служба університету не могла проґавити унікальної нагоди ближче познайомитися з цими людьми та завітала на їх випускний приїзд до альма-матер.

Власне, ініціаторами колективного приїзду до університету з нагоди отримання омріяних документів про другу вищу освіту стали самі політологи, які вирішили подарувати собі приємність міні-випускного. І хоч у цей день вдалося зібратися й не всім, у конференц-залі імені Василя Сухомлинського панувала тепла атмосфера спілкування, радість від завершення навчання, лунали слова надії на продовження дружби та співпраці з університетом, з яким їм вдалося справді зріднитися протягом півторарічного терміну свого навчання. Напередодні святкової фотосесії, яку влаштував випускникам колектив Відділу PR-технологій та зв’язків з громадськістю університету, декан факультету гуманітарно-природничої освіти і соціальних технологій, доктор історичних наук, кандидат політичних наук, доцент, професор кафедри публічного управління та адміністрування Віталій Коцур вручив новій генерації політологів їх довгоочікувані та омріяні дипломи про вищу освіту та додатки до них, а по завершенні фото-сету у дружній та невимушеній атмосфері розповів випускникам-гостям про виклики які нині стоять перед факультетом та його спеціальностями, поділився з випускниками його здобутками та перспективами поступу на найближчий час. У своїй промові Віталій Вікторович акцентував увагу випускників на освітньому процесі, позаяк факультету, попри тривожні виклики сучасності, які їм випало долати разом з альма-матер, вдалося забезпечити своїм випускникам якісне та ефективне навчання за дистанційною формою:

«Ви вступили у 2019 році, а тому левова частка вашого навчального процесу припала на пандемію. Крайній рік був справді складним, зокрема у ключі організації навчального процесу на дистанційній формі – аби люди мали змогу долучатися до навчального процесу в онлайн-форматі на платформі Microsoft Teams чи Zoom. Радію, що ми зуміли забезпечити вам доступ та необхідну комунікацію з кожним викладачем, забезпечити у такій формі організацію та проведення державних іспитів, захист магістерських робіт. Певно, дещо негативно вплинуло те, що ми майже не могли бачитися особисто, але, з іншого боку, це розширило наші можливості і надало змогу навіть людям зайнятим, тим, які постійно на роботі, організувати свій освітній процес – аби вони могли дистанційно навчатися і отримувати ті знання і вміння, за якими вони, і ви, звернулися до нашого університету».

Було що сказати рідному факультету і самим випускникам. Своїми думками вони люб’язно поділилися з прес-службою університету:

Віктор Наветанюк, юрист:

«Працюю юристом, проте в житті не зрідка доводиться стикатися з політичними моментами. Загалом, ваш заклад хотів закінчити за іншою спеціальністю, проте саме у цей час на політологію сюди вступала моя подруга, і ми вирішили все ж йти однією навчальною стежиною, підтримуючи і мотивуючи одне одного до дій. Нині розумію, що час навчання наскільки був турбулентним настільки й швидкоплинним. Сподіваюсь, що диплом стане в нагоді. Неодмінно рекомендуватиму університет та кожен з його факультетів усім, хто перебуватиме в пошуках якісної вищої освіти»

Оксана Ракул, приватний нотаріус Києво-Святошинського районного нотаріального округу, доктор юридичних наук, професор кафедри цивільного права і процесу Національної академії внутрішніх справ:

«Займаюсь нотаріальною та викладацькою, науковою та творчою діяльністю, оскільки нотаріусу, згідно чинного законодавства, дозволено займатися лише такою роботою. Як бачите, можливість закону мною використано повністю. Я з дитинства мріяла про політику – любов до неї мені прививав мій батько, розповідаючи про неї як можливість допомагати людям  та, впливаючи на політичні процеси, робити їх життя кращим. Проте, життя склалося так, що я вступила на юридичний факультет Національної академії внутрішніх справ, і надалі займалася юридичним напрямком, приділяла час сім’ї та дітям. Відтак, мрія дитинства поки що лишається нереалізованою, але, водночас, я маю надію, що пройде час і я, у всякому разі, спробую вплинути на певні процеси з метою покращення нашого життя. Попри деяку відсутність живого теплого спілкування колективу університету вдалося викласти програму доступно та цікаво, і я задоволена тим, що здобула тут нові знайомства, нових друзів. Планую почекати поки підростуть мої діти, паралельно займаючись своєю улюбленою справою, а потім вже підкорювати високі горизонти – але все це буде згодом. Звісно ж я рекомендуватиму наш університет, насамперед, завдяки його теплій та щирій атмосфері – тут всі як одна родина, допомагають та підтримують, підказують одне одному та, найголовніше, завжди готові протягнути руку допомоги».

Максим Самойленко, юрист:

«Навчався на юриста, проте, водночас, для подальшого продовження своєї кар’єри та життя зацікавився ще й політичною сферою, а тому обрав цей університет та цю спеціальність. За останній рік навчалися і наживо в аудиторії і дистанційно, хоча, особисто мені, більше до вподоби саме живе спілкування – коли ти можеш безпосередньо спілкуватися з викладачем, повністю відчувати атмосферу класичного студентського життя. Перевага ж дистанційного навчання у його зручності, і тому, що ти не надто залежиш від дистанції чи часу і, водночас, завжди можеш отримувати знання. Надалі буду намагатися реалізовувати себе як політолог, використовуючи при цьому свої юридичні знання – гадаю, це гарне поєднання, і вважаю, що більшості наших політиків необхідні юридичні знання, а юристам – політичні. Зараз багато говорять про те, що слід змінювати країну починаючи з себе, і саме тому молодим людям, які закінчують навчання в школі, я б порекомендував обрати фах політолога. Повірте – це дуже гарна нагода дізнатися про щось нове і надалі реалізувати себе в житті, в політиці: показати як має бути в державі, як втілювати зміни та реалізовувати гарні проекти. Чому саме університет Переяслава? Я вважаю що тут зосереджено якісну європейську освіту, яку надають неперевершені фахівці, гарне відношення до здобувачів. А головне, що ці знання дуже прикладні і неодмінно стануть в пригоді».

Петро Слободянюк, юрист:

«Потрапив сюди за порадою мого гарного друга Максима, після якої мені стало цікаво продовжувати навчання та розвиватися надалі саме в цьому університеті. Запам’ятається саме місто Переяслав – оскільки я з іншого міста, то завжди приїзджаючи сюди я отримував гарні емоції від самої атмосфери яка панує тут. Неодмінно пораджу цей заклад – він невпинно розвивається, тут, як ми почули, підписують міжнародні договори. Гадаю, що кожному з українців, які мають бажання розвиватися тут буде цікаво. Сприяє цьому величезний вибір спеціальностей, які є тут».

«Якщо говорити саме про цих випускників, то як на мене, це величезний плюс, що люди з таким досвідом приходять навчатися саме до нашого університету, і тим самим у нас відбувається обопільний обмін знаннями та досвідом. Зокрема Оксана Ракул є практикуючою юристкою, викладачкою університету – вона ділилася досвідом організації навчального процесу у академії де викладає, і нам було цікаво, бо там ці всі процеси було організовано трішки по іншому. Ми могли врахувати їх досвід, і, звісно ж передати свій» – додає до всього вищесказаного випускниками декан факультету Віталій Коцур.

Загалом, висловлюючи вдячність професорсько-викладацькому колективу університету, факультету та випускової кафедри політологи випромінюють почуття задоволеності від навчанням, втішені відношенням до організації освітнього процесу і неодмінно рекомендуватимуть наш заклад вищої освіти та спеціальність «Політологія» своїм друзям та колегам.

Максим Левченко

Leave a Reply

Перейти до вмісту