«Географічна наука і освіта: перспективи й інновації»: зголошуйтесь до участі в конференції міжнародного рівня - Факультет гуманітарно-природничої освіти і соціальних технологій

«Географічна наука і освіта: перспективи й інновації»: зголошуйтесь до участі в конференції міжнародного рівня

Факультет гуманітарно-природничої освіти і соціальних технологій > Анонси факультету > «Географічна наука і освіта: перспективи й інновації»: зголошуйтесь до участі в конференції міжнародного рівня

Науково-педагогічна спільнота Університету Григорія Сковороди в Переяславі не втомлюється підкорювати нові горизонти розвитку альма-матер та розширювати кола співпраці. Нині маємо гарний приклад, аби онаочнити цю тезу, адже кафедра географії, екології і методики навчання факультету гуманітарно-природничої освіти і соціальних технологій нашого університету спільно з Інститутом географії НАН України, Інститутом педагогіки НАПН України, Інститутом природокористування НАН Білорусі (м. Мінськ, Білорусь), Інститутом географії Румунської АН (м. Бухарест, Румунія), Міжнародною асоціацією сталого розвитку (м. Варна, Болгарія) організовують Міжнародну науково-практичну конференцію «Географічна наука і освіта: перспективи й інновації» – вже 20-21 травня 2021 року вона збере до нашого закладу високоповажну міжнародну географічну спільноту.

Метою конференції буде обговорення потенціалу географічної науки щодо реагування на нові політики, ідеї, практики, які формуються на глобальному рівні та в ЄС у відповідь на основні виклики ХХІ ст. Йдеться про зростаючі масштаби урбанізації, міграційні процеси, загострення екологічної кризи та зміну клімату, конфліктність соціально-економічного розвитку та динаміку геополітичних і геоекономічних ареалів. Наскільки існуюча географічна методологія дозволяє вирішувати дослідницькі задачі та задовольняти суспільний запит? Наскільки необхідна міждисциплінарна взаємодія? Як географи мають долучатися до процесу досягнення цілей сталого розвитку 2030? Які прогалини та протиріччя зберігаються при реалізації політики регіонального та місцевого розвитку? Як формувати систему пріоритетів національної безпеки зважаючи на зростаючу кількість геополітичних ризиків? Саме ці ключові питання ляжуть стануть проміжною ниттю усіх дискусій.

Крім того, з огляду на стрімкий розвиток інформаційних технологій, трансформацію світоглядних цінностей, ролі отриманих знань та навичок, доцільно обговорити завдання, методики та організацію географічної освіти.

Завідувач кафедри географії, екології і методики навчання, кандидат географічних наук, доцент Людмила Воловик додає:

«Наукові напрями конференції охоплюють широке і актуальне коло питань географічної науки і освіти, зокрема: новітніх концептів сучасної географії, збалансованого розвитку і географії, трансформації ландшафтів та землекористування, стратегування регіонального та місцевого розвитку в картографічному середовищі ГІС, інтегрованого підходу до збереження природної та культурної спадщини, прикордонних територій, теорії і методики навчання географії, розвитку географічної освіти. Тож запрошуємо наукових та науково-педагогічних працівників, студентів, аспірантів, докторантів, молодих учених в Переяслав взяти участь у роботі Міжнародної науково-практичної конференції «Географічна наука і освіта: перспективи й інновації. Крім наукової складової ми запланували кілька екскурсій – зустрінемось у травневому Переяславі».

З деталями та умовами участі в конференції вже можна ознайомитися в інформаційному листі, розміщеному на сайті кафедри географії, екології і методики навчання, а з організаційним комітетом в Наказі. Поспішайте – реєстрація триватиме до 15 березня 2021 року.

Нагадаємо, конференцію планували провести у травні минулого року, проте, у зв’язку зі світовою пандемією поширення коронавірусної інфекції її було перенесено.

Прес-служба університету

Leave a Reply

Перейти до вмісту