«Книга – це консерви людської думки». Про що говорила видавець Алла Істоміна в ході відкритої лекції в університеті? - Факультет гуманітарно-природничої освіти і соціальних технологій

«Книга – це консерви людської думки». Про що говорила видавець Алла Істоміна в ході відкритої лекції в університеті?

Факультет гуманітарно-природничої освіти і соціальних технологій > Новини кафедри документознавства та методики навчання > «Книга – це консерви людської думки». Про що говорила видавець Алла Істоміна в ході відкритої лекції в університеті?

У середу, 24 лютого 2021 року, у конференц-залі імені Василя Сухомлинського за ініціативи кафедри документознавства та методики навчання факультету гуманітарно-природничої освіти і соціальних технологій Університету Григорія Сковороди в Переяславі відбулася відкрита лекція директорки видавничого дому «АДЕФ-Україна», кандидатки історичних наук, доцентки Алли Істоміної на тему «Шлях книги: камінь, папір, цифра». Розповідь була покликана розширити горизонти пізнання здобувачів та викладачів та знайти відповіді на питання, над якими, цілком можливо, вони навіть не замислювалися до того.

Після короткого вітального слова Алла Олегівна побудувала свою лекцію з трьох частин. У першій з них лекторка розповіла про види збереження та поширення людської думки та інформації в давні часи, починаючи від законів царя Хамурапі в Месопотамії, та закінчуючи написанням Пересопницького Євангелія, факсимільну копію якого було втілено видавничим домом «АДЕФ-Україна» та, нещодавно, презентовано в нашому університеті. Лекторка провела аналіз видів паперу та інших матеріалів, на яких писали книги. Потім мова зайшла про книгодрукування, розширення тематики книжкових видань. Слухачам було надзвичайно цікаво послухати про провідні бібліотеки світу як центри книгозберігання.

У другій частині розмови Алла Істоміна проаналізувала побудову книги, види паперу, палітурки й технології виготовлення книг. Третя ж розкрила сучасні тенденції співіснування електронної та паперової книги, недоліки та переваги сучасних цифрових технологій. Аллою Олегівною було дано психологічний аналіз сприйняття електронної інформації та позиціонування сучасної людини в безмежному просторі інформації.

Протягом майже двогодинної розмови доповідачка не лише ділилася загальними знаннями, а й щедро пересипала їх історіями з власного досвіду, секретами роботи очолюваного нею видавничого дому. Слухачі навіть не зчулися як лекція підійшла до завершення, після чого скористалися нагодою задати Аллі Олегівні свої запитання та подякували їй за цю цікаву розмову. Кафедра документознавства та методики навчання факультету гуманітарно-природничої освіти і соціальних технологій приєднується до всіх гарних слів на адресу лекторки, дякує їй та висловлює сподівання на подальшу співпрацю.

Прес-центр кафедри документознавства та методик навчання

Перейти до вмісту