Скарбничку наукових досягнень факультету дипломом ІІ ступеня поповнила здобувачка-політологиня Ірина Іваннікова - Факультет гуманітарно-природничої освіти і соціальних технологій

Скарбничку наукових досягнень факультету дипломом ІІ ступеня поповнила здобувачка-політологиня Ірина Іваннікова

Факультет гуманітарно-природничої освіти і соціальних технологій > Новини кафедри політології > Скарбничку наукових досягнень факультету дипломом ІІ ступеня поповнила здобувачка-політологиня Ірина Іваннікова

Перемогам факультету гуманітарно-природничої освіти і соціальних технологій цієї весни важко знайти лік. Кілька днів тому стало відомо, що магістрантка І року навчання спеціальності «Політологія» Ірина Іваннікова здобула перемогу у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт зі спеціальності «Політологія»¸ який цьогоріч приймали на базі Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.

 

У своїй роботі на тему «Формування світогляду населення на непідконтрольних Україні територіях Луганської та Донецької областей через медіа у 2014-2020 р.» Ірина разом зі своєю науковою керівницею кандидатом історичних наук, старшою викладачкою кафедри Лесею Коцур розкрила процес формування світогляду населення на непідконтрольних Україні територіях Луганської та Донецької областей через медіа у 2014-2020 р. Мета дослідження полягала у вивченні становища засобів масової інформації на непідконтрольних територіях та їх впливу на формування світогляду населення Луганської та Донецької областей.

Серед завдань наукової роботи було прослідкувати зміни в цифровому медіапросторі на непідконтрольних Україні територіях; схарактеризувати трансформації в друкованих ЗМІ так званих «ЛНР» та «ДНР»; проаналізувати ідеологічну політику так званих «ЛНР» та «ДНР» у 2014-2020 рр. та виявити основні форми реалізації ідеологічної політики на непідконтрольних Україні територіях через медіасферу.

«Наприкінці ХХ – початку ХХІ ст. засоби масової інформації стали не тільки інструментом комунікації, а й потужною зброєю, яка використовується державами для досягнення їхніх зовнішньополітичних цілей. Перебування незалежних країн під контролем іноземного інформаційного поля дозволяє окремим державам формувати суспільні настрої згідно їхніми інтересами та втручатися у внутрішню політику суверенних держав.

Оскільки після здобуття Україною незалежності у 1991 р. вона й надалі продовжила перебувати в російському інформаційному просторі, то поступово на її теренах сформувалися потенційні осередки сепаратизму, настрої яких постійно підживлювались спекуляціями на мовному підґрунті, так званих утисках російськомовних. Скориставшись наслідками революційних подій в Україні 2014 р. Російська Федерація (РФ) розгорнула проти України пропагандистську інформаційно-лінгвістичну кампанію та під приводом захисту російськомовного населення анексувала український Крим й розгорнула збройну агресію в низці районів Луганської та Донецької областей. Після захоплення окремих територій бойовиками вони взяли під контроль усю медійну сферу, з метою подальшого насадження ідей «русского мира» та формування нової ідентичності громадян.

В умовах сьогодення, коли виникає проблема якісної реінтеграції в українське суспільство як людей з окупованих територій, так і людей, що не виїжджають звідти, актуально дослідити становище медіа на непідконтрольних Україні територіях так званих «ЛНР» та «ДНР», які за допомогою методів тотальної пропаганди, залякування та маніпулювання формують російський світогляд населення на непідконтрольних територіях» – йдеться у вступі до грунтовної праці Ірини під керівництвом Лесі Михайлівни.

За підсумками роботи конференції галузева конкурсна комісія нагородила нашу магістрантку дипломом ІІ ступеня.

Щиро вітаємо здобувачку та її наукову керівницю з перемогою на наукових політичних теренах України, високою оцінкою дослідження та бажаємо їм міцного здоров’я для подальших важливих звершень. Так тримати!

Прес-служба факультету гуманітарно-природничої освіти і соціальних технологій

Перейти до вмісту