Борис Шевчук долучився до тренінгу «Training of Trainers» – унікального формату неформальної прокачки викладачів - Факультет гуманітарно-природничої освіти і соціальних технологій

Борис Шевчук долучився до тренінгу «Training of Trainers» – унікального формату неформальної прокачки викладачів

Факультет гуманітарно-природничої освіти і соціальних технологій > Новини факультету > Борис Шевчук долучився до тренінгу «Training of Trainers» – унікального формату неформальної прокачки викладачів

Сучасні виклики, які постали в умовах пандемії, потребують якісних змін у системі української освіти. З цією метою з 25 по 27 червня 2021 року в Одесі проходив унікальний тренінг «Training of Trainers» («ТоТ»), до якого долучився кандидат педагогічних наук, доцент кафедри цифрових технологій навчання факультету гуманітарно-природничої освіти і соціальних технологій Університету Григорія Сковороди в Переяславі Борис Шевчук. Захід був організований ком’юніті «Прогресильні» за підтримки Фонду ім. Фрідріха Еберта.

Протягом трьох днів викладачі з різних закладів вищої освіти України ознайомлювалися з теорією тренінгу, опрацьовували сучасні креативні методики, формати та підходи до організації освітнього процесу. Спікери ділилися власним досвідом найкращих практик та інструментів, які можна застосовувати у викладацькій діяльності. Теми виступів, дискусій, воркшопів були різноманітні, зокрема: «Викладач – бренд – тренер», «Як переконатися, що тренінг залишається інтерактивним» та багато інших. Поза тим, учасники підвищували навики зі створення відеоконтенту для соціальних мереж, адже формувати власний бренд потрібно не лише офлайн, а й онлайн, особливо в умовах викликів ХХІ століття.

Перлиною тренінгу був формат «живої бібліотеки», у ході якого досвідчені тренери обмінювалися з освітянами напрацюваннями щодо того, як раціонально поєднати тренерство і викладацьку роботу, практикувалися у проведенні енерджайзерів (розминок), комунікативних, тематичних, рефлексивних вправ. Цікавим було й знайомство з одеським блогером, гумористом Johnny McTokkinz.

«Пройшло вже кілька днів з неймовірних вихідних в Одесі. Неймовірними вони були не завдяки літньому курорту та морю, а через насичене навчання та надихаючих людей, які представляли прогресивних викладачів зі всіх куточків країни.Впродовж трьох днів ми не просто познайомились, але й відпрацювали на практиці важливі аспекти викладацької діяльності: бренд викладача та тренера, сучасні методи та форми навчання, способи залучення здобувачів та слухачів, засоби впровадження інтерактивного викладання та багато-багато інших корисних та інноваційних інструментів.

Поза актуальним змістом, слід відзначити методи навчання, що були забезпечені професійною командою тренерів, серед яких: Богдан Ференс, Галина Красовська, Марина Матвійчук, Іван Баликін, Дмитро Дума, Тетяна Коноваленко. Вони надали змогу перевтілитись в студента, який вирішує долю бюджету закладу вищої освіти, невдоволеного слухача тренінгу, організатора наукової конференції та приміряти на себе багато інших ролей.

Дуже важливим компонентом були учасники тренінгу, яких прискіпливо відібрали з понад 150 заявок. Саме серед таких колег, небайдужих, амбітних, відкритих та впевнених у втіленні змін в українській освіті, відчуваєш себе у своїй тарілці. Дуже дивне відчуття, коли з поважних колег люди всього за три дні перетворюються на близьких людей, з якими хочеться прямувати однією стежкою.

Впевнені, що знайомство з «Прогресильними» продовжиться плідним співробітництвом, оскільки, ми «топимо» за єдині цінності – якісну освіту для нашої країни! Впевнено рекомендуємо всій освітній спільноті долучитись до ініціативи Прогресильні – Training of trainers. Дуже змістовно. Актуально. На часі.» відзначають учасники зібрання.

Не дарма метою «Прогресильних» є вмотивовані викладачі та якісна освіта для всіх. «Агенти змін» вже готові впроваджувати набуті знання та навички у власну професійну діяльність. Scientia est potentia!

 

Пресслужба факультету гуманітарно-природничої освіти і соціальних технологій

Перейти до вмісту