Кафедра біології, методології і методики навчання ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» забезпечує викладання нормативних та вибіркових освітніх компонентів здобувачам вищої освіти першого (бакалаврського) і другого (магістерського) рівнів вищої освіти спеціальностей 014 Середня освіта (Біологія та здоров’я людини), 014 Середня освіта (Географія) факультету гуманітарно-природничої освіти і соціальних технологій, 015 Професійна освіта (Охорона праці) факультету технологічної і математичної освіти, 015 Професійна освіта (Харчові технології), 015 Професійна освіта (Товарознавство) факультету фінансово-економічної і професійної світи, зокрема: Ботаніка (анатомія, морфологія); Систематика, екологія та філогенія рослин; Зоологія хребетних та народна зоологія; Зоологія. Екологія та філогенія безхребетних; Біохімія; Хімія органічна. Хімія аналітична; Хімія загальна, неорганічна та фізколоїдна; Фізіологія рослин; Генетика з основами селекції. Молекулярна біологія; Еволюційне вчення; Мікробіологія і вірусологія; Методика навчання біології; Методологія та організація науково-педагогічних досліджень; Методика навчання біологія і основ здоров’я у старшій школі; Біотехнологія, генна інженерія; Основи дендрології, квітникарства та фітодизайну; Флора України; Біоетика з основами біологічної безпеки; Інноваційні технології навчання біології та основ здоров’я; Популяційна біологія тощо.
Кафедра підтримує творчі та наукові зв’язки з науково-дослідними установами та закладами освіти України. У межах укладених договорів про співпрацю між ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» та закладами загальної середньої та передвищої освіти стейкхолдери долучаються до організації і реалізації освітнього процесу ЗВО. Вони забезпечують проходження здобувачами вищої освіти педагогічної практики, беруть участь у роботі настановчих і підсумкових педагогічних конференціях, організовують експериментальні майданчики з метою проведення педагогічних досліджень із методики навчання біології і основ здоров’я і надають пропозиції щодо вдосконалення освітнього процесу.
Окрім того, укладені договори про співпрацю із науковими установами, а саме: Інститутом розведення і генетики тварин імені М.В. Зубця НААН, Інститутом ботаніки ім. М.Г. Холодного НАНУ, Інститутом зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАНУ, Національним ботанічним садом ім. М.М. Гришка НАНУ, ТОВ «Всеукраїнського наукового інституту селекції» тощо. Провідні фахівці яких беруть участь у консультуванні здобувачів вищої освіти, які спрямовані на поглиблення та закріплення набутих теоретичних знань із освітніх компонентів ОП, оволодіння необхідними професійними компетентностями.